DoctoRoom

Сонцезахисний крем

Підбір сонцезахисного засобу - дуже важливе завдання. У кожної людини свої особливості шкірного покриву. Так як же вибрати відповідний?

Почнемо з того, що сонцезахисні засоби мають безліч форм - креми, лосьйони, спреї, гелі та піни. Всі вони наносяться на шкіру і мають приблизно рівний ефект. Їх завдання - поглинати або відбивати частину сонячного ультрафіолету і таким чином захищати нашу шкіру від опіку. На кожному засобі вказаний певний рівень SPF (сонцезахисного фактора), який позначає частину ультрафіолетового випромінювання, здатного проникати через крем. Наприклад SPF 50 означає, що тільки 1/50 від потрапившого на шкіру випромінювання подолає крем.

Крім того, існує 2 типу променів: А і В. Ультрафіолетові промені другого типу в основному і викликають опіки, проте якщо ви хочете повний захист, то краще вибрати засіб, який захистить ще й від А-променів. Ще до складу часто додають параамінобензойну кислоту, яка є алергеном. Тому ми рекомендуємо перед нанесенням на все тіло проводити «тест-драйв» крему на невеликій ділянці шкіри.

Таким чином, чим вище показник, тим більше і захист. Так як же зрозуміти, що потрібно саме Вам? Потрібно розуміти, що чим світліше ваша шкіра, тим вище ймовірність опіку і нижче - засмаги. Тому якщо ви ніколи не засмагали, щоб не згоріти, вибирайте крем з більш високим SPF. І навпаки, за умови, що ви швидко і рівномірно загоряєте, не отримуючи сонячних опіків, можна вибрати крем з SPF 15-20. Так само індивідуально можна підібрати форму сонцезахисного засобу, консистенцію, запах.

Основна проблема такого захисту в тому, що вона дуже недовговічна. Як би там не було, але купаючись і потіючи ми змиваємо засіб і воно перестає працювати. Тому вкрай важливо використовувати його правильно.
1. Наносьте захист від Сонця не безпосередньо перед виходом, а за 15-30 хвилин, тоді воно рівно ляже і вбереться.
2. Кожні 2 години перебування під сонцем необхідно наносити крем повторно.
3. Якщо ви купаєтеся або сильно потієте, то відновлюйте захист кожні 40 хвилин. Якщо крем водостійкий - кожні 90 хвилин.
4. З 10 ранку до 16 вечора краще взагалі не перебувати на сонці так як інтенсивність випромінювання найбільш висока.
5. Якщо ви володієте сухою шкірою - вибирайте лосьйон.
6. Нанесіть крем ретельно на всі поверхні тіла, крім слизових. Шар повинен бути рівномірним.
7. Дітям молодше 6 місяців наносити ці кошти не рекомендується.

Сподіваємося, що вам будуть корисні ці поради і це літо ви проведете захищаючи свою шкіру правильно.
Здоров'я