DoctoRoom

Сіль

Хлорид натрію, основна речовина в складі солі, має важливе значення для нашого організму.
Він необхідний для підтримки балансу рідини, транспортування кисню і поживних речовин, а також передачі електричних імпульсів нашій нервовою системою.
Сіль є підсилювачем смаку, а так само консервантом. Надмірне споживання може викликати ряд проблем зі здоров'ям, включаючи затримку рідини, високий кров'яний тиск, хвороби серця і нирок. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, в 62% випадків це є причиною інсульту і в 49% - серцевої недостатності.
Додає плутанини і той факт, що виробники на етикетках часто вказують вміст натрію, а не солі, а це значить, що ми споживаємо її більше, ніж думаємо.
В 2,5 г солі міститься близько 1 г натрію.

Скільки солі нам потрібно?
Рекомендоване адекватне споживання натрію у дорослих становить від 460 до 920 мг в день (це приблизно від 1,2 до 2,3 г солі), і не більше 1600 мг (близько 4,1 г). У продуктах харчування вже міститься необхідна кількість. Середній українець споживає до 4600 мг натрію в день (близько 12 г солі) з наступних джерел:
  • 15% додається в кулінарії або за столом
  • 10% природно присутні у фруктах, овочах і м'ясі
  • 75% від оброблених харчових продуктів

Кожен, незалежно від віку, повинен скоротити споживання цієї смакової добавки в своєму раціоні. Низьке споживання солі може знизити ризик проблем зі здоров'ям і стати профілактикою артеріальної гіпертензії, захворювань серця і нирок.

Ці прості рекомендації допоможуть вам:
  • Поступово зменшуйте кількість солі при приготуванні їжі і за столом
  • Готуйте на пару, в мікрохвильовці або запікайте овочі без солі
  • Не соліть макарони, рис і картопля
  • Спробуйте зробити свої власні соуси без додавання солі
  • Читайте харчові етикетки, щоб перевірити вміст натрій хлориду в продукті

Насолоджуйтеся смаком без солі, додаючи часник, хрін, цибулю, гірчицю або імбир до страв для аромату. Використовуйте свіжі або сушені спеції - розмарин, чебрець, коріандр і т. д.
Є кілька замінників солі на ринку. Більшість з них все ще містять значну кількість натрію і не рекомендуються. Інші мають в складі з'єднання, які не підходять людям з високим тиском або проблемами з нирками. Проконсультуйтеся з лікарем перед використанням будь-якого замінника солі.

Підготували #DrLipych #MedicalTales
Харчування