DoctoRoom

Кава

Небезпечна кава


Трохи статистики: близько 80% дорослих вживають кофеїн в тій чи іншій формі кожен день. Безпечне кількість - до 400 мг / день (3-4 стаканчика). Майте на увазі, що випиваючи велику кружку будинку або в кав'ярні, ви вживаєте більше. В цілому, кавомани отримують практично одну і ту ж дозу щодня, що призводить до кофеїнової толерантності (звикання).
Представники деяких професій вживають цей напій значно частіше за інших і, відповідно, більш схильні до побічних ефектів. Але про них ми поговоримо трохи пізніше. Ось список професій завзятих любителів кави:
● Журналісти
● Офіцери поліції
● Вчителі
● Водопровідники і торгові працівники
● Медичні сестри і медперсонал
● Виконавчі директори компаній
● Менеджери телепродажу
● Фахівці технічної підтримки в IT
● Роздрібні продавці
● Водії
Якщо говорити про вплив кави на організм, недостатньо згадати тонізуючий ефект.

Пропонуємо Вам більш детальний розбір по всім системам


Нервова система піддається стимуляції, що допомагає зменшити втому, так само в деяких дослідженнях згадують про зниження ризиків хвороби Альцгеймера і недоумства. Однак при припиненні вживання викликає синдром «відміни», адже мозок звик отримувати своєрідну «підтримку». У людини з'являється тривожність, дратівливість, сонливість. У деяких розвивається тремтіння по тілу.
Хоч це і велика рідкість, але все-таки можна передозувати кофеїн. Симптоми включають в себе сплутаність свідомості, галюцинації блювоту, розвиток судом, які можуть привести до смерті. Сама передозування відбувається найчастіше при вживанні енергетичних напоїв, або таблеток для схуднення. Застосовувати і те й інше докторами не рекомендується.

Шлунково - кишковий тракт так само страждає адже кава підвищує кислотність в шлунку. Тому цей напій виключають для людей з виразкою.

У кровоносної та дихальної системах максимальна концентрація кофеїну досягається через 1-2 години. Можливо короткочасне підвищення кров'яного тиску, почастішання серцебиття поява проблем з диханням. Крім того, завдяки сучасним дослідженням ставлення до цього напою стало більш лояльним. Раніше на прийомі у кардіолога можна було почути категоричну заборону на каву практично всім хворим. Справа в тому, що існувала думка про значне підвищення артеріального тиску і загострення ішемічної хвороби серця після випитого напою. Французькі вчені довели, що систематичне, але помірне споживання навпаки зміцнює серцево-судинну систему.

Скелетно-м'язовій системі кава шкодить найбільше. Він заважає засвоєнню і метаболізму кальцію, що сприяє остеопорозу, а також викликає скорочення м'язів.
На подив уражається і репродуктивна система, адже кофеїн здатний проникати в плаценту, що може підвищити пульс дитини, уповільнити зростання плоду і підвищити ризик викидня. Однак певна кількість напою навіть корисно до вагітності.

Є докази, що високі дози кави впливають на вироблення естрогену, необхідного для зачаття. Однак, коли жінка вагітніє, від напою їй рекомендується відмовитися. Ще одна корисна властивість кави - профілактика онкологічних захворювань жіночої репродуктивної системи. У чоловіків, які хворіють на рак простати, помірне споживання цього напою продовжує стан ремісії, трохи покращує якість життя, відзначають деякі дослідники
Всі знають фразу «ранок починається з кави», дійсно, він корисний, як і чай, і стакан води, щоб поповнити водний баланс в нашому організмі. Пити ж його натщесерце не варто, щоб не отримати проблеми з травною системою.

Крім того, важливо пам'ятати, що по-різному приготований напій, має різні властивості. Кава з   турки підвищує рівень «поганого» холестерину за рахунок вивільнення у воді шкідливих речовин. Кофемашина або паперовий фільтр можуть убезпечити від їх виділення, забезпечуючи тільки позитивні ефекти.

Ми закликаємо Вас пити каву правильно, без шкоди для здоров'я. Щоб убезпечити себе, пропонуємо Вам невелику хитрість. Замовляйте маленький або середній стаканчик в кав'ярні - так Ви «потрапите» в допустиму кількість кофеїну.
Харчування