DoctoRoom

Заміна коров'ячого молока

Заміна можлива?

Білки тваринного молока схожі за будовою. Тому через високу ймовірність перехресної алергії козяче, верблюже, кінське молоко (кумис) не можуть бути використані як заміна.

Вся справа в тому, що в коров'ячому молоці міститься дуже багато різних протеїнів (більше 25) і алергія може виявитися на будь-який з них. Нерідко зустрічається і «комбо» з непереносимості кількох білків. Вони ж містяться і в молоці інших парнокопитних тварин.

Крім того, білки молока можуть потрапляти в організм дитини при годуванні груддю (якщо мати вживає молочні продукти). Крім того, важливо розуміти, що алергія на молоко і непереносимість лактози - не одне й те саме. У першому випадку виникає імунна реакція на білок, а в другому - організм просто не здатний переварити молочний цукор. Плутанина виникає, оскільки, вживаючи слова значна кількість продуктів з високим рівнем лактози, пацієнти скаржаться на дискомфорт в області шлунка, болю і діарею. Розлади шлунково-кишкового тракту зустрічаються і при алергії на молоко.

Діагноз встановлюється лікарем на основі даних анамнезу пацієнта, аналізі крові на алергічні антитіла і пробі Пірке. Крім того, щоб остаточно переконається проводять тимчасове виключення молока з раціону, якщо симптоми пропадають і є лабораторне підтвердження - діагноз встановлений вірно.
Алергія