DoctoRoom

Алергія на червоне

Напевно кожен хоч раз чув від мами чи від бабусі, що не можна їсти багато червоних овочів або фруктів, «а то алергія буде»

Справа в тому, що дана думка дуже поширене і популярне. Насправді, за червоний колір продуктів відповідає пігмент - лікопін. Саме його концентрація зумовлює яскравість і насиченість кольору. Якщо звернути увагу на його хімічну будову, він відноситься до терпіння, які в свою чергу є вуглеводами. Алергія ж виникає на білки. Крім того, сам по собі лікопін нетоксичний, проте при надмірному вживанні здатний пофарбувати Вашу шкіру в червоний колір. Однак це не буде алергічною реакцією і не є небезпечним для здоров'я явищем.

Алергенність продуктів залежить не від їх кольору, а від білкового складу. Адже алерген - це білок. Найвідоміші харчові алергени: молоко, яйця, пшениця, морепродукти, арахіс, риба і соя.

Походження цього міфу можна зв'язати і з тим, що продукти з яскравим забарвленням часто є гістамінолібераторамі (речовинами, які самі по собі не викликають сенсибілізацію організму, але стимулюють клітини, що викидають гістамін) і при вживанні великої кількості викликають висипання, схожі на алергічні. Але імунна система в даній ситуації не задіяна і при вживанні помірної дози симптоми не виникнуть. Що нехарактерно для харчової алергії.
Алергія