DoctoRoom

Небезпека місцевих гормонів

Гормони у вигляді мазей, кремів і спреїв небезпечні?

Цей міф був закоріненим дуже глибоко, тому пацієнти намагаються використовувати місцеві гормональні засоби короткими курсами і дуже рідко.

Це пов'язано з тим, що перші гормональні ліки були для системного використання, відповідно приймалися у вигляді таблеток і потрапляли в кровотік. Що при тривалому застосуванні викликало ряд побічних ефектів: затримку росту, ожиріння, порушення гормонального статусу. Але медицина не стоїть на місці і як тільки стала відома причина таких системних реакцій, розробили інші лікарські форми (інгаляції, спреї, мазі, креми), які діяли б безпосередньо в потрібному місці, не потрапляючи в кровотік.

При неправильному підборі засобу або його дозування може розвиватися стероидная залежність, коли кора надниркових залоз у відповідь на що надходять ззовні гормони скорочує вироблення власних. Інший поширений побічний ефект - атрофія шкіри, в результаті якої тканини стають менш чутливими і дозу або потужність препаратів доводиться підвищувати.

Важливо розуміти, що використання місцевих гормонів дійсно пов'язано з деякими побічними ефектами - але виникають вони при відхиленні від схеми лікування. Гормональні засоби можна використовувати безсистемно і підбирати самостійно, як і різко скасовувати їх. Якщо лікар, якому ви довіряєте, призначив таке лікування, боятися його не потрібно.