DoctoRoom

В алергії на тварин винна шерсть?

Якщо алергія на тварин - винна шерсть

Більшість людей вважає, що купивши «лису» кішку - сфінкса, симптоми зникнуть. Насправді алергенами виступають білки, які знаходяться в лупи, сечі, екскрементах тварин, а не тільки в шерсті. За розміром лупа тварин настільки дрібна, що піднімаючись в повітря, залишається пра в ньому ще близько 30 хвилин.

Між іншим, доведено, що алергія на собак виникає в два рази рідше, ніж на котів. Найпоширеніший алерген котів - Feld 1. Його можна знайти в лупи, сальних виділеннях, сечі, сльозах і слині тварини. Близько 80% пацієнтів з чутливістю до котам мають антитіла саме до цього алергену. Відомо, що Feld 1 набагато більше у котів, ніж у кішок і кількість у дорослих особин перевищує таке у кошенят. Справа в тому, що його виділення залежить від гормонального статусу і рівня тестостерону; кастровані коти безпечніше в плані аллергопровокаціі.

На просторах інтернету можна знайти масу сайтів, що пропонують гіпоалергенних кішок. Основна їхня відмінність від звичайних тварин - низький рівень Feld 1, але він все-таки є.

Вчені давно намагаються вивести повністю «безпечні» породи кішок, але безрезультатно.

Симптоми алергії:
  • Чхання, кашель
  • Закладеність носа, або навпаки слизові виділення
  • Реакція з боку шкіри: висип, почервоніння, пухирці
  • Почервоніння слизової очей, сльози, печіння
  • Пришвидшене серцебиття
Алергія